دوره های Fundamental  آزمون آیلتس

دوره های پایه ای آزمون آیلتس

کلاس آیلتس

به جهت تقویت زبان عمومی مورد نیاز آزمون آیلتس ، دانش پژوهان باید در دوره های Fundamental 1 تحت عنوان PET Intensive 1 و دوره Fundamental 2 تحت عنوان PET Intensive 2 ( دوره فشرده تقویت زبان عمومی ) شرکت کنند و بعد از کسب امتیاز قبولی در دوره های پایه می توانند در دوره پیش نیاز آیلتس Pre – IELTS شرکت کرده و سپس وارد دوره آیلتس 1 شوند . اگر دانش پژوهان طبق فرایند فوق حرکت کنند و صبور باشند مطمعناٌ به نتیجه و کسب امتیاز عالی در آزمون آیلتس دست می یابند .

زمان بندی دوره های   2 و Fundamental 1 به صورت زیر می باشد .

PET Courses

دوره تقویت زبان عمومی

دوره PET Intensive 1

28 جلسه

2 ماه

طول هفته

دوره تقویت زبان عمومی

دوره PET Intensive 2

28 جلسه

2 ماه

طول هفته

دوره تقویت زبان عمومی

دوره PET Intensive 1

28 جلسه

2 ماه

آخر هفته

دوره تقویت زبان عمومی

دوره PET Intensive 2

28 جلسه

2 ماه

آخر هفته

 

دانش پژوهانی که قصد دارند خیلی فوری در آزمون آیلتس شرکت کنند می توانند بعد از گذراندن دوره های فشرده تقویت زبان عمومی ( PET Intensive 1-2 ) وارد دوره Pre – IELTS شوند اما اگر قصد ندارند که خیلی فوری در آزمون آیلتس شرکت کنند می توانند دوره های تقویت زبان عمومی Intensive 3 و Intensive 4 را هم گذرانده و زبان عمومی خود را تا حد عالی تقویت کرده و سپس وارد دوره های آیلتس IELTS شوند .

دوره های PTE Intensive این مرکز به گونه ای طراحی شده اند که زبان عمومی دانش پژوهان را در سریع ترین زمان ممکن تقویت می کنند و به زیر ساخت های مورد نیاز آمادگی آزمون آیلتس می پردازند . اصلاٌ به دانش پژوهانی که فرصت محدودی برای آمادگی آزمون آیلتس دارند ، توصیه نمی شود که از طریق کتاب های ترمیک زبان عمومی خود را تقویت کنند زیرا کتاب های ترمیک سرعت بسیار کندی دارند و به دانش پژوهانی توصیه می گردند که هم نوجوان هستند و هم زمان زیادی برای تقویت زبان عمومی دارند . با کتب گردآوری شده مرکز زبان هیراد تقویت زبان عمومی در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است .

( توضیحاتی پیرامون دوره های Intensive 1 – 2  Fundamental )

دوره های Intensive  ( تقویت زبان عمومی درراستای آیلتس ) به آموزش چهار مهارت می پردازند . در این دوره ها روی گرامر ، جمله سازی ، لغت ، اصطلاحات ، فیلم ، رایتینگ ، درک مطلب ، تلفظ و همچنین مهارت Writing طبق سیلابس تدوین شده کار می شود . تقویت زبان عمومی یعنی تقویت همه مهارت های فوق که منجر به بهبود زبان عمومی دانش پژوه می شود . دانش پژوه به راحتی می تواند در دوره های آیلتس شرکت کرده و لذت ببرد . در این دوره ها پایه ، مطالب با سازماندهی و انسجام خاصی تدریس می شوند و این انسجام و سازماندهی در اطلاعات است که منجر به موفقیت دانش پژوه می شود . این تفکر کاملاٌ اشتباه است که دانش پژوه باید کل مطالب انگلیسی را برای شرکت در آزمون آیلتس بیاموزد بلکه باید فقط مطالبی راکه پیش نیاز آزمون آیلتس هستند را بیاموزد . در آموزش حرفه ای از تدریس نکات حاشیه ای کاملاٌ پرهیز می کند .

لازم به ذکر است که گذراندن دوره های Intensive به همه افرادیکه قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند توصیه می گردد و این مسئله که فرد قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک را دارد تفاوتی ایجاد نمی کند . بعد از اتمام دوره های پایه دانش پژوهان براساس نیازشان دوره های آیلتس جنرال یا آکادمیک را دنبال می کنند .

تقویت زبان عمومی از طریق کتابهای ترمیک American English File

در چارت آموزشی این مرکز دانش پژوهان بعد از اتمام کتاب 3 ( American English File ) می توانند وارد دوره Pre – IELTS و سپس وارد دوره آیلتس شوند . تقویت زبان عمومی از طریق کتب ترمیک ( American English File ) روش بسیار مفیدی است اما این متد زمان جهت تقویت زبان عمومی خیلی طولانی است و به افرادیکه جهت شرکت در آزمون آیلتس عجله دارند ، توصیه نمی گردد و دوره های PTE Intensive شدیداٌ توصیه می گردد زیرا سرعت آمادگی با این کتب بسیار بالاتر است و بعضی از دانش پژوهان از کتابbook 1 )   یا American English File ( Starter   شروع کرده و تا بالاترین سطح یعنی ( American English File 5 )  ادامه می دهند و سپس وارد دوره Pre – IELTS و دوره آیلتس می شوند . این روش خیلی عالی است اما مدت زمان زیادی طول می کشد . بنابراین دانش پژوهان بر اساس مدت زمانی که برای آمادگی شرکت در این آزمون دارند ، باید تصمیم بگیرند که چه متدی را برای تقویت زبان عمومی خود دنبال کنند .

دوره های سیستم ترمیک American English File هر ترم 18 جلسه با تدریس 4 بخش از هر کتاب ( سطح ) می باشد و هر ترم تقریباٌ 5/1 ماه طول می کشد . امتحان پایان ترم در این دوره ها هم به صورت شفاهی و هم بصورت کتبی گرفته می شود و مهارت Listening در کنار بقیه مهارت ها در امتحان پایان ترم سنجیده می شود . تقویت زبان عمومی مهم ترین بخش در موفقیت در آزمون آیلتس است و مهارت و تکنیک نقش کم رنگ تری را در این آزمون بازی می کند .

( دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد )